Domki letniskowe Wakacje w Czechach i Slowacji

Domki letniskowe - Witamy w Republice Słowackiej - tekst wstępny

- Menu
Szukam domku w terminu od
do
search
Szukaj w tekście Wyszukiwanie
Strona głównaWitamy w Republice Słowackiej - tekst wstępny
chaty a chalupy-cz chaty a chalupy-sk chaty a chalupy-de chaty a chalupy-en chaty a chalupy-ru
pocet - popis

Witamy w Republice Słowackiej - tekst wstępny


Słowacja należy jej przestrzeń i średnich państw europejskich. Terytorium jest różne, jednak większość z regionu zajmują góry. Stolica Słowacji Bratysława. Historia epokowych przywrócić wielu kopie i kulturalno-historycznych zabytków. Przykładem tego są miejsca, zarejestrowany w UNESCO - lista zabytków. Na przykład Bańska Szczawnica, Vlkolínec - zachowanie architektury ludowej i zamek Spisky. Słowacja podejmuje także duma z pięknej przyrody. Obecnie jest 5 parków narodowych i 16 obszarów chronionych na Słowacji.


Największą chlubą tego kraju jest z pewnością jego folkloru. Każdy obszar, miasto lub wieś ma swój własny charakter i własne folklor - stroje ludowe, pieśni, architektura, tradycje, wspomnienia ludowej. Do najbardziej znanych rocznice są w muzeach w przyrodzie. Istnieje dziesięć muzea przyrody na Słowacji.

Słowacja jest bogata w wysokiej jakości mineralne źródła i wody termalne. Ich działanie lecznicze doprowadziły do wielu ośrodków zdrowia, Kąpieliska i baseny termalne. Na przykład: Pieszczany, Trenčianske Teplice, Bardejovske Kupele, Vysne Ruzbachy, Kovacova, Liptovsky stycznia Godny uwagi jest również świat jaskiń i przepaści. Jest ich dwanaście na widoku publicznym. Słynny z nich jest w Dolinie Demianowskiej.


Dzielnic turystycznych na Słowacji oferują wszystkie lata po wielu sportowe możliwości i miejsca do wypoczynku. W lecie jest głównie turystyka piesza i rowerowa, paragliding, jazda konna, wspinaczka górska. Sporty wodne (Liptovská Mara, Orava, Ruzina), wędkarstwo. Czas zimowy jest idealny przede wszystkim dla narciarzy, miłośników narciarstwa biegowego i wyznawcy snowboardzie. Możliwe jest badanie skutery śnieżne, konie lub psa - wyciągnąć sanki.