Domki letniskowe Wakacje w Czechach i Slowacji

Domki letniskowe - Witamy w Republice Słowackiej - regiony

- Menu
Szukam domku w terminu od
do
search
Szukaj w tekście Wyszukiwanie
Strona głównaWitamy w Republice Słowackiej - regiony
chaty a chalupy-cz chaty a chalupy-sk chaty a chalupy-de chaty a chalupy-en chaty a chalupy-ru
pocet - popis

Witamy w Republice Słowackiej - regiony


TANAP z przestrzeni 76 763 ha, obejmuje najwyższe góry - Tatry Wysokie. Posiada ona wiele sama zjazdy, krystalicznie czyste stawy i głębokimi dolinami. TANAP obejmuje High Bielanske i Tatry Zachodnie. W środku Wysokich Tatr znajduje się najwyższy szczyt Słowacji Gerlach (2655 m). Cały rejon ma cechy krajobrazu dużej wysokości. Po zachodniej stronie dominuje Krywań (2494 m) i po wschodniej stronie Łomnica (2632 m). Istnieje około 120 jezior, wielu wodospadów, najbardziej znany z nich jest wodospad Kmetuv (80 m) oraz wodospad Skok. Wysokie Tatry stwarzają doskonałe warunki dla zimowych i letnich wakacji.


Park Narodowy Niżne Tatry jest z przestrzeni 81 095 ha największy obszar chroniony w Słowacji. Posiada ona wiele zjawiska krasowe, ciche doliny, czyste strumienie, różne fauny i roślinności. Niżne Tatry są drugim co do wielkości gór Karpat Zachodnich. Najwyższym szczytem jest Dumbier (2043 m npm). Turystyczne centrum sportów zimowych stał się drugim co do wielkości szczytu Niskich Tatr - Chopok (2024 m). Największy kompleks jaskiń znajduje się w Demanovska dolina - jaskinia na lodzie (ledová), Jaskinia Wolności (Svobody), Jaskinia Pokoju (Miru), Pusta. Istnieją także gorące źródła w tej dziedzinie, najbardziej znany jest w Liptovskim stycznia.

Słowacki Raj jest typowa prezentacja terenów krasowych gór. Znane jest jego głębokie jary, z licznymi wodospadami i płaskowyże duże. Najwyższym szczytem jest Javorina (1186 m). Słowacki Raj należy z wyjątkową piękno przyrody do najpiękniejszych parków w Europie Środkowej Europe.Woods obejmują prawie 90% powiatu. Miłośnikiem przyrody i sportu znajdą się w ich własnych w każdym sezonie. W południowej części Parku Narodowego znajduje się staw Palcmanska Masa, które zapewniają idealne warunki do uprawiania sportów wodnych i wędkarstwa.

W parku narodowym Velka Fatra są dobrze zachowane lasy i tłoczenia puszcze. W tym obszarze znajduje się około 50 gatunków chronionych roślin. Very unique jest wystąpienie cis. Fauna Velka Fatra ma charakter górski. Istnieje również architektury ludowej Vlkolínec zachowania w zarejestrowanych w UNESCO.

Obszar chroniony Mała Fatra znajduje się w północno-zachodniej Słowacji. Obszar ten jest bardzo bogata w wodospady i potoki. Największy z nich - Wodospad Szutowski z wysokości 38 m. Najwyższym szczytem jest Velky Krywań (1079 m). Mała Fatra jest bardzo popularny wśród turystów. Istnieją dobre warunki do sportów zimowych i letnich.