Domki letniskowe Wakacje w Czechach i Slowacji

Karkonosze i Czechy północne - Info o regionie

- Menu
Szukam domku w terminu od
do
search
Szukaj w tekście Wyszukiwanie
Strona głównaKarkonosze i Czechy północne
chaty a chalupy-cz chaty a chalupy-sk chaty a chalupy-de chaty a chalupy-en chaty a chalupy-ru
pocet - popis


Karkonosze i Czechy północne

Krkonoše (Karkonosze)

Góry znajdują się między Orlickie Góry i Jizerskie i słynny górach w Republice Czeskiej, którego najwyższym szczytem jest Śnieżka, która mierzy 1602. Główne strumienie Izerskie Jizerka, Łaby, Łaby i małych Úpa.Česká Łaby, która jest największym czeskim rzeki rośnie w górach i ścieków trzeciej góry od strony wschodniej jest najważniejszym dopływów rzeki w tym Úpa.Úpa Zelený Potok, Malá Upa i Lysečinský potok.Vody trzeciej zachodniej przepływ w górach Izerskich. Z ich dopływów jest najważniejsze w Karkonoszach Mumlava, Rokytnice i Vejpálický Creek i Giant Jizera.Jednou atrakcji turystycznych w tym obszarze są wodospady znajdują się na najwyższy szczyt tocích.Wodospady: (140 m) Mumlavský, Horní Úpský (120 m), nad Łabą (45 m), Pudlavský (90 m), Dvorsky potok (ok. 40 m). Corocznie tysiące turystów, którzy przyjeżdżają tu dla pięknych přírodou.V lecie są poszukiwane dla turystyki pieszej i rowerowej, ponieważ istnieje wiele dobrze przygotowanych i oznaczonych cyklostezek.V zimą, Krkonoše Wyszukiwanie zjazdowe i biegowe.
Góry dzielą się na Zachodnie Góry, Środkowej i Wschodniej Karkonosze.
Wśród zachodnich Góry Bzenecká, Harrachov, korzyści dla wszystkich i Jilemnice Vitkovice.
Centralne Góry należą do góry Mísečky, lin, Vrchlabi i Szpindlerowego Młyna Watch.
Między Wschodem Góry jest Pec pod Sněžkou Spa Janske, Horni Mala Upa, Swoboda Upou i Dul.
Karkonosze ma dużą szansę zrobić różne zainteresowania i odwiedzić wiele ciekawych atrakcji.
Gdzie udać się do Krakonosze w golfa? Od 4 są najbardziej znanych Golf Club Buky Young, Harrachov, Benecko Golf i Golf and Country Club Prosečné.
Z dziećmi, można przejść do mini, który znajduje się w Paseky nad Jizerou.
Jeśli chcesz się zrelaksować mogą odwiedzić Janske Spa, które są dostępne przez cały rok. Nad nimi wznosi się wieża Czarnogóry, który mierzy 25,7 m. Oferty piękne widoki z wieży jest Krkonoše.Vstup tej wieży jest bezpłatne. Jego główne platformy widokowej znajduje się na wysokości 27 m, jednak ogólna wysokość 30,85 m. Innym z ciekawszych miejsc na poszukiwania Štěpánka.Při Kořenovsku jest ładna pogoda można zobaczyć, Śnieżka Czeski Raj, lub Jezioro Macha i na bardzo dobre Žalý viditelnosti. Rozhledna który jest tylko kamienna wieża widokowa roztacza się widok na Karkonosze i okolice.
Krkonoše jest również możliwe, aby odwiedzić jaskinie, które są Bozkowskie dolomitowe jaskinie w północnych Czechach. Możesz zobaczyć największe podziemne jezioro w Czechach, stalaktyty, ławki kwarcu, gzymsy i szyny.

Kompletne i szeroka gama pięknych domki i chatki w Karkonosze i Czechy północne TUTAJ.

Nasze wybrane końcówki atrakcyjnych domków w Karkonosze i Czechy północne można znaleźć TUTAJ. Duże, luksusowe domki basen z podgrzewaną wodą zamknięte w górskim potoku i lasu w spokojnej części miejscowości Kořenov, do interfejsu Gór Izerskich i Karkonoszy Kořenov. Celo-drewno, stylowo urządzony domek z basenem w lesie, 100m od wyciągu narciarskiego w miejscowości Prknenný Důl w Karkonoszach Prkenný Důl.

Jeśli lubisz długie spacery, Krkonoše oferuje wiele sposobów, gdzie można wędrować partnera lub dzieci:
 • Leśnictwo śladu Mill znajduje się w Podkrkonoší Jilemnicka. Ze względu na położenie w pobliżu konstrukcji szkieletowej o nazwie Martinický młyn, o mniej niż dwa kilometry i ma siedem przystanków (Martinicky młyn stawów Martinických odnowienia historycznego rozwoju lasu, bębny, regeneracji naturalnych, słone błoto, Les wielu twarzach
 • Ścieżka przyrodnicza odległość Hostinné tego szlaku wynosi około 4km.Na ten sposób dowiesz się ciekawych rceczy na temat mrówek i życie.
 • Ścieżka przyrodnicza Berghaus niedaleko  Czerneho dolu. Na drogi można znaleźć 10 Informacje tabele gdzie jest napisane wszystko o górnictwo i wydobycie w średniowieczu.
 • Ścieżka przyrodnicza "Dzień bitwy pod Trutnov" jest mniej niż 4 km z 12 paneli informacji z tekstu i fotografii.
 • Ścieżka przyrodnicza "Jilemnice znane nieznane" jest długi 8km, który prowadzi przez miasto Jilemnice. Podczas podróży można zobaczyć wiele ciekawych.
 • Ścieżka przyrodnicza "około Rokytnice" zabierze Cię w pięknej okolicy i zobaczyć Rokytnice i Krkonoše..Na 12-tablicach, aby dowiedzieć się o historii Rokytnice nad Jizerou lub naturalne piękno. Ciekawe miejsce, gdzie możesz zatrzymać perspektywy straży.
 • Ścieżka przyrodnicza jest najstarszym torfu stezkou.Délka Czarnogóry jest 3,5 km, gdzie można znaleźć je w ciągu 6 Informacje tabulí. Ścieżka zaczyna się Rachotovy obiektu (Janské Spa), a kończąc na rašeliniště. Część jest drewniana wieża widokowa, która oferuje widok na łąki torfowe .
 • Szlak Dziedzictwa epoka lodowcowa ma 9 km długości, w których można oczekiwać 9 tabulí.Tato informacji szlak prowadzi najcenniejszych obszarów Krkonoše jest więc niezbędne do wykonania odwiedzających zasad.
 • Ścieżka przyrodnicza Krkonošská tundra zawiera 12 tablic informacyjnych i trwa od Mount Rose Jelenka ponad łupek Śnieżki, pit perspektywa Obří, kamienie Úpským błoto. W południe i Vyrovka.
 • Ścieżka przyrodnicza Park Narodowy Devil's Mine wynosi 2,5 km, na której znajdą Państwo 2 Informacje tabule. Ścieżka prowadzi po wąwozie w Black and White pochodzi z szopy Łaby (Szpindlerowy Młyn).
 • Ścieżka przyrodnicza Park Narodowy Zołzy zaczyna się od stacji na każdym polu źrebię już drogą przez najcenniejsze tereny parku narodowego, który jest najwyższym punktem Liščí góra i kończy źrebię rzuca. Znajdziesz tu także kilka malowniczych i obiektów rekreacyjnych.
 • Ścieżka przyrodnicza Park Narodowy Rychory 7 km długości i pochodzi z podróży, wizyty na Górnym Maršova.Během 12 tablice informacyjne. Nadal zwracać się do Rýchorské Otóż w kierunku skrzyżowania, na Kutná Dvorsky lesie i powrót do domów śnieg z powrotem.
 • Szlak przemytnikow w Rokytnice nad Jizerou wynosi 1,3 km i nie bardzo wymagający. Szlak rozpoczyna się na Dolnym Rynku w Rokytnice nad Jizerou a kończy się na skrzyżowaniu tej trasy Studenov, ale może przejść do 4x zielony szlak turystyczny značce.Na może zatrzymać i przeczytać wszystko o przemyt.
 • Tematyczny szlak "Dřevosochání wynosi 1,1 km długości w sumie cztery przystanki, gdzie można dowiedzieć się wszystkiego o historii dřevosochání.Uvidíte wiele rzeźb, które zostały vytvořeny. Start znajduje się na styku" The Hills "w miejscowości Horni Rokytnice nad Jizerou, a kończy w Frantiskovy.
 • Charakter spaceru szlakiem Spindleruv Mlyn trasa 8,9 km długości i dzieli się na dwa okruhy.Trasa zaczyna się po niebieski a następnie idzie na zielonym značce. Start turystycznych na rynku w Szpindlerowym Młynie na terenie miasta ponad Michlovým Mill, a następnie z powrotem do Szpindlerowego Młyna.
 • Charakter spaceru szlakiem Via Piette 9 km długości i rozpoczyna się w Svoboda nad Úpou. Zavede do zabytków w okolicy Černohorský potok, w pamięci i Pietta Modrokamenná szopy.
Szukasz domu wakacyjnego do wynajęcia na sylwestra? Oferujemy blisko 150 wolnych domków i domów na Silvestra 2012. Oferujemy duży stylowy domek z basenem w spokojnej okolicy, w górskiej miejscowości, 200 m od wyciągu narciarskiego oraz 13 km od Pec pod Snezkou w Karkonoszach Pod Alberickym Vrchem i Odrębną część domek z basenem oraz pięknym widokiem na Karkonosze grzbiety, 100 m od wyciągu narciarskiego, w spokojnej części miejscowości Benecko w Karkonoszach Benecko.

Krkonoše oferuje również wiele szlaków turystycznych, gdzie można chodzić :
 • Ścieżka nazywa czesko-polskiej przyjaźni, która rozpoczyna się od Vosecká boudy. Ścieżka jest długości około 14/11 km i może być dowolnie upravit. Tato Szlak jest dość trudne.
 • Podróż do wieży Zaly przeniesie Cię do najstarszych kamienna wieża w Karkonoszach
 • Ścieżka do zamku Štěpanickému wzdłuż drogi rock Jindrová spotkanie, na którym tablica pisarz J.Šíra, dalej można zobaczyć kaplicę. Hubert, zboczach Křížlice, cmentarz ewangelicki lub kostelík. V Horních Štěpnice można zobaczyć domki z drewna są interesujące mozaikou. pod warunkiem, będzie w dalszym ciągu na drogach znajdziesz w miejscowej kaplicy, która oferuje leczniczych wód.
 • Ścieżka do gospodarstwa huculskich, gdzie trzymane są konie huculskie jest około 12 km długości.
 • Sądu niższej instancji - na drodze do Liščí cesta Sentinel wynosi 21 km rozpoczyna się na Dolnym scieżka. Ścieżka Dvur ponad Rudolfov (zielony szlak turystyczny), cietrzewie obiektu (zielony i żółty szlak turystyczny), sposób Fox chat na rozdrożu, V-szopy (niebieski turystycznych marki) przez dłuższy Friesovy rzucić starej ścieżki Friesovu i straży.
 • Napęd na perspektywę Hradisko wynosi 12 km, przebiegającej przez rock perspektywa Bulharovu Jindrová na Górnym Štěpnice zamki Ancient iz powrotem do Benecko.
 • Podróż zaczyna się w górnym Maršov (znak żółty) w Pražačka i niebieskie kamienie (zielony szlak turystyczny), a następnie poprzez Wielkie Pardubice rzucić Czarnogóra (żółty znak), torf Czarnogóry, orzech, i rzucić duże Úpu. Tato długie szlaky około 15 km.
 • Inny sposób można przekazać je na górze lub kotła Kokrháč. Bardzo znaczący szczyt w Karkonoszach nie około 2,5 km na północny zachód od Dolnej Mísečky jest.
 • Letni szlak turystyczny oferuje gościom lis 8 tabulí.Na trasy informacji możemy oglądać Mumlavsky wodospad (wysokości ok. 10 m). około 20 km.

I wiele innych ciekawych sposobów można chodzić w Karkonoszach, patrząc, gdzie piękno tych gór i okolic.

Dla miłośników sportów wodnych, oferujemy domki do wynajęcia z basenem przez cały rok. Pełna gama TUTAJ.Karkonosze stylowy domek z basen podgrzewaną wodą i pięknym widokiem na Karkonosze Vítkovice v Krkonoších i duże luksusowy domek z sauny i basenu w ustronnym lesie z pięknym widokiem na dolinę, 1 km od wsi Desná, w górach Izerskich Desná.

Możliwe jest zwiedzanie okolicy i charakteru kole.Níže kilka opcji, gdzie można jeździć na rowerze:

 • Bike Tour Podzvičinsko Vrchlabi jest około 44 km długości
 • Comenius podróży gnosi 58 km
 • wzdłuż Łaby do Łaby szlak zwany zoo jest około 57 kilometrów
 • Podkrkonossko obwód około 78 km długości
 • Pojizerská tor, który prowadzi przez wzgórza wzdłuż Izery
 • W Trutnov w stanie zostawić pomnik Matthias B. Braun na trasie Kuks.Délka jest 65 km
Zakwaterowanie w pensjonatach TUTAJ. ZalecamyGórskim pensjonacie na wysokości 830 metrów n.m. z zewnątrz Staw, sauna i piękny widok na okolicę z Szpindlerowy Młyn Spindleruv Mlyn i nowo wyremontowany pensjonat w pobliżu lasu na skraju górskiej miejscowości Tanvald, interfejs Gór Izerskich i Karkonoszy Tanvald.

Karkonosze to również okazja do zwiedzenia zamków, takich jak:
 • Zablokuj Górna Branna, możemy znaleźć muzeum JAKomenskému
 • Jilemnice Zamek położony jest w Libercu kraji. Tutaj można zobaczyć zbiór znaków, szopek, historii Czech na nartach, kultury popularnej i Zachodniej Krkonoše galerii Czech Frantisek Kavan krajobraz malarz.
 • Žacléř Zamek położony jest w regionie Hradec Kralove w Trutnov.
 • Zamek Vrchlabi również znajduje się w regionie Hradec Kralove w Trutnov. Obecnie w zamku znajduje się park i zarządzania krajowymi miasta úřad. Na pewno stanąć do niego przynajmniej z zewnątrz.

Giant jest również parę wież: Stepanek, Tower Hill do Kamenického - Krknoše, Łomnicki, Czarnogóra i Panorama. Kto lubi, aby zobaczyć Góry w zimie, ma okazję do odwiedzenia wielu ośrodków narciarskich.

 • Narciarski Paseky nad Jizerou
 • Narciarski Jablonec nad J. – Kamenec
 • Narciarski Vítkovice
 • Narciarski Černý Důl
 • Narciarski Rokytnice – Horní Domky – Lysá hora – Studenov - Pařez
 • Narciarski Velká Úpa a Malá Úpa
 • Narciarski Rudník, Herlíkovice, Harrachov, Malé Buky, Benecko, Strážné
 • Narciarski Špindlerův Mlýn – Svatý Petr
 • Narciarski Pec pod Sněžkou
 • Narciarski Medvědín – Horní Mísečky
 • Narciarski Kněžnický vrch
 • Narciarski Žacléř
 • Narciarski Kozinec Hrabačov
 • Narciarski Rokytnice – Modrá Hvězda – Bahýnka
 • Narciarski Luisino údolí
 • Narciarski Janské Lázně – Svoboda nad Úpou

Adršpašsko-Teplickie Skały

Narodowy rezerwat przyrody został ustanowiony w 1933 roku, którego obszar 1771 ha. Adršpašsko-Teplickie Skały są popularnym terenem wspinaczki. Lokalnych wspinaczka ma długą historię. Bocian to najwyższy punkt (786 m). Poziomu innych szczytów w przedziale 600-700 m npm, to jest około 200-300 m powyżej górnej innych płaskowyże piaskowca. Adršpašsko-Teplickie Skały to największy kompleks rock Czech z gęstą wieże rock, wąskie przejścia, wąwozy apod.Skály wzorowany o różnych kształtach i ludzkiej wyobraźni, które mogą stanowić wszystko. Na przykład na skałach mężczyzn o nazwie Miłośnicy (słynny wydział o wysokości prawie 100 metrów ), dzban, burmistrza i burmistrzów, Sugar Loaf, ząb Krakonoš i tym podobne. Mniejszy rozmiar i ozdobnymi kamieniami Adršpašské przejść do skał Teplice, która oddziela ok. 4 km wąwozu Wolf, gdzie rzeka przepływa przez górną część Metuji, który został zbudowany niewielki jezírko.Zde można podziwiać tzw wielki wodospad, który jest 16 metrów vysoký.Rozhled większą część Adršpašské skały pozwala nam ruiny skał Adršpach. Teplickie charakteryzują się masyw skał, które są jednymi z najbardziej popularnych poleax, Strażnicy i inne porty. Widziane z góry, daj widok ruin Střmen.

Skały NPR Adršpašsko-Teplice terytorium są w większości zalesionych świerka. Zwierząt gospodarskich jest interesującym wystąpieniu puchacz, bocian czarny, zimorodek i inne. Roślinność jest żółty biflora Viola, różne paproci, sosny i innych.
Adršpašsko-Teplickie Skały należy do wysoko odwiedzanych atrakcji turystycznych zarówno dla wycieczek szkolnych oraz dla rodzin z dziećmi. Znajdziesz tu również szlaki turystyczne, które są dobrze oznakowane i gdzie można znaleźć rady przypomnienie tego doradzić, a może się czegoś nauczyć, też.

Wycieczka piesza do skał Adršpašské zaczyna się w hotelu Skalní město. Trasa jest około 3,5 km, która jest chodzącym czasie około 2,5 godziny. Ścieżka jest oznaczona zielonym znak. Trasa turystycznych jest tani, a wynikające z chodníčcích drewna od początku raczej piaszczysta, który przechodzi między skałami.

Teplickie Skały układu rozpoczyna się w miejscowości Skała. Trasa jest o 6 km spaceru czasu, który wynosi około 3 godzin. Trasa oznakowana jest w niebieski znak turystycznych. Trasa jest średnio trudna wspinaczka, w szczególności na linii startowej do echo altany, a następnie do Střmen zamku. Sposobów można zobaczyć ruiny średniowiecznego zamku z widokiem Střmen gdzie trzeba przejść strome wyjście. Ponadto, kwadratowe wieże skalnymi i wąwozami Syberii, który jest 250 metrów.

Góry Izerskie

Góry Izerskie na wschodzie w oparciu o górach na zachód od ich sąsiad Karkonoszach. Rozciąga się na północ od Czech i jest to obszar chroniony. Najwyższy szczyt Gór Izerskich, Świerk, który mierzy 1124 metrów nad poziomem morza. Pod Smrkem źródeł wiadomo, Izery, która następnie wpada do Łaby. Znaczna szczyt w Górach Izerskich Bukowiec (1005 m), który jest najwyższy stos bazaltu w środku gór Evropě.Jizerské pokryte są głównie świerk i buk. Zwierzęta, które znajdują się w Górach Izerskich są jelenie, sarny, ryjówka górskich, 12 gatunków nietoperzy i innych.
Góry Izerskie są ważnym terenem rekreacyjnym, gdyż stanowią dogodne warunki dla turystyki letniej i zimowej i rowerowe stają się popularnym miejscem dla narciarzy, co oczywiście przyciąga zjazdowych obszarów i tras narciarskich.

Gdzie szukać rozrywki w Górach Izerskich:
 • Golf Club Liberec, który zajmuje powierzchnię 17 hektarów i jest zbudowany 9 dołków
 • Golf Club Grabštejn znaleziono około 20 km od Liberca, jest zbudowany 9 dołków, oczywiście można zobaczyć zamek Grabštejn
 • Ogród Zoologiczny w Libercu jest najstarsze w Czechach, trasa trwa około 3 godzin, tor ma długość 3,5 km, znajduje się tutaj okolo1000 zwierząt i największą grupę szympansów hodowli w Czechach
 • Tipsport Arena jest nowoczesną, wielofunkcyjną salę, gospodarze imprezy sportowe w hokeja na trawie, koszykówka, ale także koncerty
 • Poduszkowiec w Libercu jest otwarty przez cały rok
 • Kto jest takich jak rośliny, mogą odwiedzić ogród botaniczny w Libercu
 • Istnieje szereg mini-golfowych, można odwiedzić i te obejmują hotel mini Avicenum, pasa startowego mini (Tanvald Heights) lub mini Bergman
 • Ci, którzy korzystają loty wycieczkowe mogą odwiedzić Aeroklub i Flying Club Liberec Hodkovice
Góry Izerskie, znajduje się wiele muzeów, takich jak:
 • pancernych Smrzovka Muzeum w Jablonec nad Nisou, oferuje wykazuje około 30 sztuk różnych pojazdów opancerzonych, a można również wnieść na eksponaty
 • Muzeum szkła i biżuterii znajdują się również w Jablonec nad Nisou, symbol tego muzeum jest naszyjnik pomiarowych 220 i muzeum wiszą na schodach
 • gaśnicze sprzętu Chrastava Muzeum powstało w 1997 roku, gdzie można zobaczyć ogień armat, strzykawki džberové, różnego rodzaju gaśnice, kaski ekspozycji, mundury, medale, odznaki i fotografie interesujące z szeroką działalność pożaru
Najczęściej odwiedzanych ośrodków narciarskich w Górach Izerskich są:
 • Izerskie jednym z najbardziej popularnych tras do narciarstwa biegowego w Czechach, a obecnie jego długość wynosi około 115 km
 • Spicak - można znaleźć o różnym stopniu trudności, długości ponad 5 km
 • Severák - całkowita długość torów wynosi 4,3 km, to 10 łatwe stoki i 2 umiarkowany stok narciarski, znajduje się bezpłatny parking tuż poniżej zbocza, które doceni każdy, w Genui, która jest w pobliżu wizyta bobsleje
 • Bedrichov - znajduje się ok. 8 km od Jablonec nad Nisou, oferuje wieczorna jazda na nartach noc na sylwestra, znajduje się 8 wyciągów, a łączna długość torów wynosi 4,5 km, jeszcze raz, są trasy narciarskie o różnym stopniu trudności osiem utworów są lekkie i 2 ciężkie średnich
 • Jested - można znaleźć o różnym stopniu trudności, długości 11.11 km, znajdą Państwo kolejką linową, 3 wyciągi krzesełkowe i 5 wyciągów narciarskich
 • root - można znaleźć szkółka jazdy na nartach i snowboardzie, całkowita długość toru wynosi około 2 km
 • Czarny Potok - znajduje się na obrzeżach Desna, długość tras mierzona w sumie 2.4 km, wieczorna jazda, jest wyciąg dla dzieci
 • Parlament Desna - są 4 trasy zjazdowe o różnym stopniu trudności, całkowita długość 2.4 km
 • Zasada - tu jest całkowita długość toru około 0,6 km długości trasa zjazdowa jest około 500 metrów niższy tor jest ok. 100 metrów długości
Góry Izerskie, można także znaleźć wiele zamków i pałaców:
 • Zamek Grabštejn - można zobaczyć w kaplicy. Barbara lub szukać w piwnicy i wieża
 • Sychrov - są dostępne do głównego budynku wnętrza zamkowe, w tym kaplicę, gabinet, sypialnia, biblioteka, kawiarnia, itp.) w miesiącach letnich jest również dostępny boczne skrzydło, można również spojrzeć na imprezie i akwariów w lochach zamku
 • Zamek Liberec - istnieje wiele zdarzeń, i kaplica służy jako sala koncertowa i obrzędowych na zamku jest również park, który można zobaczyć
 • Zamek Nowa Louka jest otwarty przez cały rok i jest drewniany, oszalowany budynek z mansardowym dachem i wieżyczką
Góry Izerskie mają okazję zobaczyć ruiny, które obejmują:
 • Hamrštejn, gdzie zachowały się pozostałości około 10 m wysoka wieża i zamek otoczony przez mury obwodowe, ruiny są łatwo dostępne
 • Návarov - zachowały się pozostałości Bailey rowów, pozostaje ogromny pałac z sklepieniami kolebkowymi w piwnicy, zamek ten jest także dostępne
 • Frydstejn - jeden z najciekawszych zabytków, zdominowany przez około 15 m wysokości cylindrycznej wieży o średnicy 9 metrów
Możesz odwiedzić niektóre z wieży:
 • Královka wieży 23,5 m wysokości i roztacza się piękny widok na Karkonosze
 • Wieża Rašovce jest 19,5 m wysokości i rozciąga się widok na Karkonosze
 • miasta Nowa hala jest czteropiętrowy budynek, który jest siedzibą urzędu miasta, kina, sklepy i Centrum Informacji
 • Bramberk wieża o wysokości 21 metrów
 • Petrin Tower jest wysoka 20m i oferuje piękny widok na Jablonec Kopanina fontanna Ještěd i Czarnogóry
 • Czarna Wieża Fontanna ma 26 metrów wysokości i oferuje piękny widok na Liberec i Jablonec Jested, ale także odległych górach
 • Stephanie wieża ma 24 metrów wysokości i oferuje piękny widok na polskich i zachodnich Góry Izerskie
 • chata z wieżą ponad 28 metrów wysokości Prosečí
 • Wieża Kopanina jest 18 metrów wysokości i jest przeszklona w celu
 • Wieża słowiańskich - 14 metrów wysokości i roztacza się widok na Karkonosze, Karkonosze i do herbu i Jeszczedzki Czeski Raj
 • Świerk wieży - 20 m wysokości i ma dwie platformy widokowe
 • Wieża Nova Ves nad Nisou wynosi 36 metrów
 • Wieża Hill Resslova do 20 m
 • Inne perspektywy to wieża Spicak
Jeszcze Góry Izerskie oferuje naturalne atrakcje to:
 • Terezín - perspektywę skale, z której można zobaczyć widoki na miasto i dolinę rzeki Kamenice Tanvald
 • Bun - formacje skalne, położony między opuszczone i Mucha
 • Jedlová piękne wodospady można zobaczyć w Górach Izerskich
 • Czarny Desna jest bardzo ładny wodospad
 • Jizerskohorské skalistych zboczach z wąwozów potoków, jest to rezerwat przyrody, są tu zachowane roślinnych i zwierzęcych
  pop rock
 • jest formacja skalna przypominająca ruiny, z której można zobaczyć wzgórze z widokiem na dolinę rzeki Nysy Ještěd z powrotem, Karkonosze, góry Šluknov, niemieckim Lausitz, Góry Izerskie i Coppermine Photo Gallery
 • Crow Skały są grupy skał, które złożone są z piaskowca, i szukali dla wspinaczy, są one znane jako Raven Rock, niektóre z nich o nazwie Shaft Tower, Pear, Raven's Nest, kruka lub wieża Fellerova
 • kamienie Poacher są jednym z najbardziej znanych szczytów Izerskie, stanowią grupę skałach z widokiem na Góry Izerskie grzbiet Middle, bagna, rzeki Izery i Góry Izerskie i Zachodniej
 • Zbiornik na wodę rozdrabniania roślin wykorzystywanych do rekreacji, wędkarstwa, można zobaczyć zapory, która jest o wysokości 4 m
 • Zbiornik Joseph Kopalnia znajduje się na wsi, którego długość wynosi 720 mm, wysokość 43 metrów, jego powierzchnia wody wynosi około 140 ha, o jej prowadzić szlaki piesze i rowerowe
 • Zbiornik na wodę suchej ziemi na potoku Cerna Desna, służy jako zbiornik wody
 • Zbiornik na wodę Bedrichov jest najwyższa zapora w Republice Czeskiej, matka ma 23 metrów wysokości i 342 m, głębokość ok. 14m, jest wykorzystywany do zatrzymywania wody powodziowe
 • Inne atrakcje to Hanychovská jaskiń lub skał Horseshoe Ranch High
Góry Izerskie oferuje również ścieżki przyrodnicze, które można odwiedzić:
 • Ścieżka przyrodnicza drzew Oldřichovské i skał znajduje się 10 tablic informacyjnych, które koncentrują się na naturalnych atrakcji i historii okolicy, można spotkać na Bald Rock and Castle Rock
 • Tarasy szlak Jested 10 km długości i obejmuje 12 arkuszy, które skupiają informacje na temat geologii i geomorfologii Jested szafie i zniesienia Jested
 • NS Jizerka i Torf Jizerka jest około 4 km długości i 10 tablic informacyjnych, które skupiają się na charakterze Górach Izerskich można podziwiać kwitnące łąki úpolínovou (ale tylko na wiosnę), piękne widoki na wieś jest również Jizerka, Karkonosze
Nie tylko dla pieszych i rowerzystów, ale Góry Izerskie oferuje kilka tras rowerowych:
 • rowerów Góry Izerskie brama do 8.3 km długości blisko Jablonec nad Nisou
 • Liczy rowerów wschodniej zasięg 26.5 km długości i jest krąg wokół Tanvaldský Špičák
 • Rower do podziału mórz długi 40.9 km od Liberca Oldrichov przez lasy, grzebień i New Louka dla wymagających
 • rowerów Josefodolska ma 26 km długości przez wieżę, Královka Joseph Mine, Mariánskohorské szopy, kończyn dolnych, a ekspozycja szkła Kristiánov
 • rowerowe po gołębniku jest 25.3 km długości w Nowej Frydlant grzebień Louka perspektywa pięknej Marii, Čihadla Kristiánov
 • rowerów Černostudničního z tyłu jest długi 40.3 km wokół źródła Nisa i hodowla kóz
 • rowerowe po Ypsilon jest około 19.1 km długości zapory wodnej
 • rowerów mezimětská jest długi 21.2 km od zapory Jablonec Liberec iz powrotem
 • rowerów Vlasskeho z tyłu jest długa 20 km od Morin, poprzez Smědava, z widokiem zapory Soušskou
 • rowerów Zlatník jest o długości 16.2 km wokół miejsca urodzenia Antal Staska wokół obserwatorium i Stephanie

Lužické hory

Góry Łużyckie odcinku od Decin do Liberca w północnych Czechach. Najwyższym szczytem jest 793 metrów Luz i zmierzyć. Inne znane szczyty są Jedlová, Key, Studenec lub lasu. Najwyższy szczyt grzbietu jest 1012 m, a mierzona Jested. Mniejsze części gór znajduje się na terytorium Niemiec i nazwał góry Zittau. Góry Łużyckie są utworzone przez wydłużone grzbiety gór i charakterystyczny stożkowaty lub kupovitými. Góry Łużyckie są bogate w wodę. O źródła rzeki Kamenice. North Creek kanalizacji zboczach gór Lužnička. Góry Łużyckie są głównie lasy, w tym świerk, sosna, ale także mleko lub jawor, jesion i wiąz. Istnieje również kilka zagrożonych gatunków roślin, w tym bagnie rojovník, waleriana dwupienne, różne turzyce i inne. Góry Łużyckie żywca i sarny, i istnieje również dziki i muflony. W strumieniach żyją pstrągi, raki, traszki, oraz różnego rodzaju żab. Drapieżników można zobaczyć myszołowa jastrząb i sowy, rzadkich lęgowych i puchacz. Rzadkich motyli pazia królowej motyle widać fenyklového, topoli lub bělopáska batolce tęczy. Od 1976 roku Karkonosze to obszar chroniony i najcenniejszych obiektów należą szesnastu niewielkich obszarów chronionych.

Zabawa w Góry Łużyckie:
 • Można przejść do lin w kolumnie oczywiście w Czechach, która oferuje Treetop na wysokości 5-9 metrów nad ziemią. Nadaje się zarówno dla dzieci jak i dorosłych, osób i grup lub grup szkolnych.
 • Adrenalina Park Janska jest również centrum wspinaczkowe i jest najwyższym centrum wspinaczkowe w Europie, gdzie można jeździć z prędkością około 50 kilometrów na godzinę na stacji kolejki, która wynosi 140 metrów. Ponadto znajduje się ściana wspinaczkowa, kat. dzienniki, gigant drabiny Jakuba i 18-metrowa wieża z platformą, na wysokości 16,5 m.
 • Następnie znajduje się najstarszy ogród zoologiczny w Republice Czeskiej, który znajduje się w Libercu. Powierzchnia 13 ha dużych, i trzymane tam przez ponad 170 gatunków
 • Zoo Decin oferuje zoo karmienie i głaskanie zwierząt można zobaczyć wiele ciekawych gatunków zwierząt z całego świata
Góry Łużyckie, można także znaleźć pola golfowe:
 • Golf Club Ještěd w grze rozciąga się wspaniały widok na Górę Jested. Dziewięć dołków jest bardzo trudne
 • Genoa Golf Resort znajduje się w pobliżu Parku Narodowego Czeska Szwajcaria, golf skupia się na rozwoju tego sportu, oczywiście jest 9 dołków i pionowe rozprzestrzenianie się jest różnica
 • Golf Club Malevil jest bardzo szeroki i oferuje 18 dołków na polu golfowym, jeśli tylko chcą się dobrze bawić, gospodarze ciekawe imprezy
Z najczęściej odwiedzanych ośrodków narciarskich w Góry Łużyckie:
 • Ski Polevsko leży na wysokości 550 metrów nad poziomem morza., Lift jest 400 metrów długości i składa się z 2 tras w okolicy jest wyciąg narciarski dla dzieci i wieczorna jazda oferty
 • Ski TJ Slovan Varnsdorf ma 2 windy 1200 i 800 metrów długości, jest objęty długość bieżni o około 5 km
 • Ski Resort Górnej Podluží oferuje nartach, narty i snowboard
 • Ski Resort oferuje dostępne Luž 2 windy, stok narciarski jest wystarczająco szeroki i ukryty w lesie, dla tych, którzy lubią snowboard snowpark tam jest gotowy z przeszkodami
Góry Łużyckie, można także znaleźć wiele zamków:
Niestety, nie wszystkie widać, ale nadal warto je zobaczyć przynajmniej z zewnątrz

 • zamek  Lemberk od kwietnia do października
 • Zablokuj Šluknov oferuje roczne wystawy fotografii, malarstwa i ceramiki
 • Kristin Zamek położony jest w Decin, składa się z 3 budynków i placów zabaw
 • Kolumna Castle Rock jednym z najpiękniejszych zamków rock, stojący na wysokim bloku rock na wysokości 33 m, zamek służy jako atrakcja dla letnich koncertów
 • Decin Chateau jest jednym z największych i najważniejszych zamków w Czechach i na przyległych do Parku Narodowego Czeska Szwajcaria, unikalną cechą zamku jest "Long Ride", która jest długi podjazd około 300m. i jest otoczony wysokim murem z arkadami
Kto chciałby przyjrzeć się bliżej w okolicy, można odwiedzić niektóre z widokowe:
 • Wieża Studenec ma 16,2 m wysokości i oferuje widoki na Góry Łużyckie, Czeska Szwajcaria
 • Wieża Strážný vrch jest otwarty i rozciąga się do 12 metrów
 • Wieża Wielkiej Chlum pobliżu Decin roztacza się widok na wzgórza Kukla, Varhošť wieży, Milešovka, Rudawy, Děčínský Sněžník i częściowo Szwajcarii Saksońskiej
 • Karkonosze roztacza się widok na Karkonosze i Jested
 • Castle Hill wieża ma 16 m wysokości. Wieży widokowej roztacza się piękny widok panoramiczny Šluknov, Děčínský Sněžník, Rudawy, Milešovka Góry, Lord's Rock, Rip, a część Czech Central Highlands.
 • Rooster Wieża ma 12 metrów z widokiem tylko na północy i wschodzie Czech i Lipa, Jested Valkeřice lub Sentinel Hill
 • Lookout Weifbergu znajduje się niedaleko od Mikołaja, zbudowany jest z drewna i żelaza i 36,9 m wysokości
Góry Łużyckie  oferuje atrakcje przyrodnicze:
 • indyjski rock to rock z piaskowca, który jest samotny i rzeźbione małej niszy z siedzibą
 • Hil Klucz jest sam stożkowej góry, która znajduje się w pobliżu Novy Bor i obejmują głównych zabytków
 • Top Luž jest w kształcie stożka i platformy obserwacyjnej, można zobaczyć piękny widok na Czechy
 • Teatr Leśny Kolumna w Czechach znajduje się teatr letni, pojemność około 1600 widzów, teatr został wybudowany w skalistym basenu
 • Wodospad Luční potoku został sztucznie stworzony i mierzy 8 m
 • Wodospady na Fir Fir płyną pit rezerwat przyrody
 • Istnieje również jaskinie, które można odwiedzić jaskinie Reidlova, jaskiń lodowych lub jaskini w nadziei Kolumna w Czechach
 • W Czechach w filarze miasta jest chroniony lipy, która jest jednym z największych w północnych Czechach, ma obwód ponad siedem metrów i może być 300-500 lat
 • Zdzisławy wiosną jest źródłem wody lecznicze, które jest w pobliżu zamku Lemberk
 • Deer kamienie bazaltowe skały są dwa widoki z bloku rock do dołu Miśni i okoliczne wzgórza stawy Kunratická znajdują się obok siebie, pomiędzy lasem a jeden z nich jest piaszczysta plaża, gdzie można popływać wypukle karłów znajduje się w pobliżu wsi Rynartice, które są wyryte w górotworze kolorowe postacie Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków
 • Wiadukt w KRYŠTOFOVO Gazety Valley, znajduje się w regionie Liberec około 8 km od Liberca, jest to wiadukt z 14 kamiennych łuków na wysokości 30 m
 • Kamień Rudolph jest tour rock, na górze widać pięknej okolicy
 • Rájec Skały dzielą się na dwie części Rájec mury i ściany Bird i część Łaby piaskowca chroniony
 • Drukuj ściany piaskowca w Łabie i są chronione formacje z piaskowca, jest to miejsce atrakcyjne dla turystów i wspinaczy
 • Elbe kanionu znajduje się pomiędzy miastem Decin i Hrensko, istnieje możliwość jazdy na statek wycieczkowy, z którego można zobaczyć piękny widok na okolicę
 • Szwajcaria Czeska jest środowisko naturalne skały, kaniony i wieże, można zobaczyć "Pravčická brama" czy można dostać na statek, że wagony w kanionie rzeki Kamenice, jest bardzo piękna fauny i flory białe kamienie składają się z grupy skał, kamieni około 20 metrów wysokości, w jednej ze skał jest długi tunel 4m rock, na pewno warto go zobaczyć gem
 • Co jeszcze zobaczymy w Góry Łużyckie, lub patrz: Pravičická Gate, Beaver Canyon, Virgin Skały, Ostrov Skały, Pavlina Spring Valley Verunčina, Raven Rock, Lesenská zbiornik wody, wodospad Jeszczedzki, Raven Stones lub Hollow Stone Nature Preserve
Łużyckiej oferuje również ścieżki edukacyjne, które można odwiedzić:
 • Górnictwo Milířky szlak Valley ma 4,5 km długości i składa się z 8 paneli informacji
 • Falcon szlak Forest położony jest w pobliżu miejscowości Petrovice długość trasy jest tylko 2 km i znajdź najbliższe pięć płyt informacji, które są bliżej do zarządzania okolicznych lasach i ich historii
 • szlak International Karkonosze Zittau i przez terytorium PLA i PLA Karkonosze szlak górski Zittau ma 31 km długości z 27 tablic informacyjnych, aby powiedzieć nam więcej na temat roślin, zwierząt, którzy żyją tu i geologicznym rozwoju w tej dziedzinie, ciekawych miejsc, Szlak jest białe kamienie, z Hill High grzbiet górski, Upper Rock, Rock Crow, Beautiful Mine, pop rock, Sedlecký Spicak, Doliny Białego, Hill Töpfer, widok Scharfenstein, zamek Lemberk Bredovským zamku, i Raven Rock perspektywa Sport sosna .
 • wapienia szlak Ještěd jest około 12 km z 12 tablic informacyjnych szlak pieszy do źródeł 3 km długości i prowadzi do źródeł Ploučnice szlak pieszy szlak wokół
 • Studénka przeniesie Cię do kamieniołomu bazaltu w Gold Hill, którego długość wynosi 15.8 km na drodze znajduje się wiele ciekawych atrakcji przyrodniczych szlak do źródeł to około 2,5 km długości i zawiera 8 paneli informacji Możesz również odwiedzić Kunratice spa, że jeden z najstarszych w Czechach, ze względu na korzystne warunki klimatyczne, przyciąga wielu turystów, w okolicy pełno jest lasów i oferujemy szeroki wachlarz zabiegów, które mają korzystny wpływ na organizm