Domki letniskowe Wakacje w Czechach i Slowacji

Jesioniky - Info o regionie

- Menu
Szukam domku w terminu od
do
search
Szukaj w tekście Wyszukiwanie
Strona głównaJesioniky
chaty a chalupy-cz chaty a chalupy-sk chaty a chalupy-de chaty a chalupy-en chaty a chalupy-ru
pocet - popis


Jesioniky

Jeseniki dzieli się na grube i niskie Jeseník

Hrubý Jeseník

Chroniony obszar Jeseníky obejmuje Hrubý Jesenik i przyległe do niej części Hanušovice i Zlaté wyżyny. Obszar ten został uznany za Ptaków. Najwyższym szczytem jest Pradziadek (1491 m). Hrubý Jeseník składa się z trzech wzgórzach: Keprnické górzysty, pagórkowaty Pradědské i Medvědské wyżyny.
Keprnická górzysty obszar położony w północno-zachodniej części góry między siedzenia Červenohorksým i siedzenia Ramzová. Głównego grzbietu jest blaty Červená gora,  Keprník, która jest najwyższym wyżynach Góra (1423 m) i Šerák, na południowy zachód kończy rozwidlone Vozka z oddzielnym masywu Czarną stronę.
Pradědská górzysty obszar położony w południowej części gór między siedzeniem Skřítek i Červenohorským siedzeniem. Główne szczyty są z południa Pecny, Břidličná, Jelení hřbet, Velký Máj,, Wysoki kije, Kamienie Peter, Pradziadek (najwyższy szczyt góry i wyżyny), Malý Děd, Wielka Jezerník, Vyrovka i  Klínovec dużych (1164 m). Końcach głównego grzbietu na zachód ogromny odłam Mrówkojady, grzbiety zachód Ostružná, wysokie góry i gorące górę. Końcach głównego grzbietu na zachód ogromny odłam Mrówkojady, grzbiety zachód Ostružná, wysokie góry i gorące górę.
Medvědská górzysty obszar położony w północno-wschodniej części góry. W porównaniu do dwóch pierwszych hornatinám jest znacznie bardziej płaski, bez zauważalnego grzbiet. Pitchfork jest oddzielona od siodła i przedłużające do siodła Rejvíz. Główne atrakcje to Medvědí wzgórze, która jest najwyższym wyżynach Góra 1216 m, Orlik i łąk jelenia.Hrubý Jesenik jest odrębną siodełek ważne Morawski rzek:

  1. Z Branenské wyżyny, która jest częścią Hanušovice wyżyny jest na zachodzie siodło Přemyslov – Nové Losiny i rzeka Branná.
  2. Jesioniki są od wschodu rzek Czarna Opawy i Morawicy.
  3. Z Hraběšické pagórkowaty, która jest częścią Hanušovice wyżyny znajduje się na południowej stronie Klepáčovský strumień i siodłoSkřítek
  4. Z Rychlebskich jest w północno-zachodniej dolinę siedzenia Ramzová i czarné i Ramzovského strumień.
  5. Z Rejvízské pagórkowaty, który jest częścią Zlatohorské wyżyny jest siodło Revíz na północny wschód i strumieni.Na grzbietach Jesioniki wynika mniejszą ilością i dużych rzek, takich jak Morawa, Opava, Morawica Opawica, Desna i Bystrzycy. Niektóre z nich są wykorzystywane do tamy turistiku. Kružberské wody zbudowano na rzece Moravici kto wody pitnej dla regionu Ostrawy, w związku z tym nie mogą być wykorzystywane do rekreacji i uprawiania sportów wodnych.

Istotne dla siodło Hrubý Jesenik są: Skřítek siodło, siodła Červenohorské, Hvězda siodło (z fontanną Karlova), siodło Ramzové, Widły siodło i Revíz.
Ciekawe formacje skalne, możesz odwiedzić twarz diabła, Pasák, Gigantyczne skały, Kazatelny, Okno Kamieniem, Keprník, Pecny, Kamienie Piotr,  Woźnica lub Arkuszy skaly. Basenu, na którym można zobaczyć Malá kotlina, Wielkiej Kotliny i Sněžná kotlina.  Ciekawe źródła, strumienie i wodospady są jelenie fontanny, wodospady Białej Ostrava, wysoki wodospad lub Vřesová fontanna.

Zamków, pałaców i ruin:

Usow, zamek i pałaców (Olomouc Region / Šumperk) Adolfovice-lokalną część Bela-Pradědem – zámkow (Olomouc Region / Jesenik) Bludov-zámkow (Olomouc Region / Jesenik) Bohdíkov (Olomouc Region / Sumperk) Brníčko ( Olomouc Region / Sumperk) Bruntál (Moravskoslezský Region), Dubicko (Olomouc Region / Šumperk) Edelstejn (Olomouc Region / Jesenik), Freudenstein zamek (Kraj morawsko-śląski / Bruntál) Fürstenwalde-pałac (Kraj morawsko-śląski / Bruntál) Hoštejn ( Olomouc Region / Sumperk) Janovice- (Kraj morawsko-śląski / Bruntál) źródeł Jesenické i pomników (Olomouc Region / Sumperk) Hradisko wcześniej Kaltenštejn (Olomouc Region / Jesenik) Koberštejn (Olomouc Region / Jesenik) Kobrštejn (Olomouc Region / Jesenik), leśnictwo (Olomouc Region / Sumperk) Leuchtenštejn (Olomouc Region / Jesenik), Lime Spa pomnik (Olomouc Region / Jesenik) Loucna z Desna (Olomouc Region / Sumperk), Pokoju (Olomouc Region / Sumperk), Monachium-local część Vrbna pod Pradziadem (Kraj morawsko-śląski / Bruntál), bad (Olomouc Region / Sumperk), New zamek w Hanušovice (Olomouc Region / Sumperk), ramię lokalną część Henry (Olomouc Region / Sumperk), samotny zamek - Veisenštejn (Kraj morawsko-śląski / Bruntál) Quinburk (Kraj morawsko-śląski / Bruntál) Rabenštejn (Kraj morawsko-śląski / Bruntál) Peaks (Olomouc Region / Sumperk), Ruda nad Moraw (Olomouc Region / Sumperk) Skaličce-local część Zábřeh (Olomouc Region / Sumperk) Sobotín (Olomouc Region / Sumperk) Stráľek (Olomouc Region / Sumperk) Jánský Hill (na północ od Moraw, Góry Złote)

Gdzie na nartach:


Srebro w Hynčice zawartości suchej masy na Starym Mieście SněžníkSki obwodu PROskil Branna, Ski obwod Červenohorské siodło-Ovčárna Praděd Petříkov, Přemyslov, Stara Wieś, Ramzová, Klepáčov i Filipovice

Spa i wellness:

Karlova Studánka - ogólnie basen ze słoną hydroterapii wody i wiele innych atrakcji (Rzygacze masażu szyi, dysze ścianie, jacuzzi, krzesła bańki i ławki, sprężyny łóżka strumień, koraliki szampana, sauna fińska, tepidarium, łaźnia parowa sól, złagodzenie "gorącym piasku "Parasol), Jesenik - spa, spa Bludov - dla wszystkich, ale szczególnie dla rodzin z dziećmi, wapna i uzdrowiska Priessnitz kąpieli Lipůvka.

W Hrubý Jeseník Możesz również odwiedzić różnych naturalnych atrakcji, takich jak:

Bedřichov - drzewo, Biały Opava, Borek w Domašov, Břidličná - rezerwat przyrody, Bučina pod Františka gajowy, Jezioro Czarne, Špičáku Jaskinie, Diabelski Kamień - schronisko rock i perspektywa silnej pit Filipovické łąki Františkov - rezerwat przyrody, Franz-Franz , w Geoparku Charles No Gryngle-Bludov, Heřmanovice jaskini Chebzí - pomnik przyrody, Rock Boys, Deer buk - rezerwat przyrody, Jaskinie na granicy, Charles Studánka, Karlovice, ambony, bar Las, Lipa w Lost Creek, Lipinka - pole Little Basin, Bear Rock, Rock Monk, Morgenland, Mravencová podróży Alfrédkou, Narodowy Rezerwat Przyrody Jurczyk - Keprník, Nýznerovské Falls, Niva Branna, NPR-dziadek, NPR Rejvíz w Jesenikach, NS Priessnitze Vincenz, Owce Rock, Hustler, kamienie Peter Jeleń pod wiosna - rezerwat przyrody, na słonecznej stronie, pod Trlinou, siodło Przemyślidów, Trout Creek, Barren Rudná - rezerwat przyrody, Rabštejn - rezerwat przyrody, Bog Sprite, Rejvíz Rešov Falls, Roland Stone, Pink, Rock Creek - Maurów rezerwat przyrody (r), Smrčina - pomnik przyrody, Snow basenie, pralnia Hill - rezerwat przyrody, Jurczyk, Smolný vrch
W Hrubý Jeseník można również odwiedzić słynny widokowa, takie jak wieża Borůvková, który znajduje się w północnej części Rychlebskich. Rozhledna się bardziej jak latarnia morska, ale sama podróż jest prawdziwym zážitkem.Další słynnej wieży-dziadek, gdzie można zobaczyć wspaniały widok na mocy Long Strane Beskydy.Další i najbardziej znanym z nich jest Golden Tower Chlum, że roztacza się widok na Góry Złote, Polska, Gross Jeseník Jeseník miasta. Romance jest inny wieża widokowa, która mieści się w Hrubý Jeseník, który jest jednym z naszych wież jako najniższa kiedykolwiek ale przy dobrej pogodzie można zobaczyć Jested Śnieżka bliżej obiektów i roślin w Melnik.
Innym ciekawym Jesenik wody Stráně. Są moc dwóch górnych i dolnych zbiorników. W dolnym zbiorniku o powierzchni 16 ha oraz zbiornik górny jest sztuczne jezioro w górę hory.Jezera są dostępne tylko dla rowerzystów i chodce.Elektrárnu piesi mogą odwiedzić. Większość szkół pozwala dzieciom zwiedzić fabrykę, na którym widać, jak ten proces działa. W dolnym zbiorniku znajduje się na Desna Dzika rzeka o łącznej wartości w wysokości 3,4 mln metrów sześciennych, wysokość zapory wynosi 56 m. górnego zbiornika znajduje się na długich odcinkach Mountain na wysokości 1.350 m o łącznej ilości 2.720.000 m3. Elektrownia wodna jest to z pewnością dobrze, idziesz pod górę, jak zbiorniki lub wycieczki dla dzieci.


Niskie Jeseník

Niski Jesenik znajduje się w północno-wschodniej części Republiki Czeskiej i rozciąga się na wschód od brutto Jeseník, między północną i Dale Górna Województwo Niziny Śląskiej. We wschodniej połaci Bramy Morawskiej Ostrawy i miednicy.
Jest to jednostki geomorfologiczne i mieszka wyżyny północnych Moraw i Śląska, południowej. Rozciąga się ona w Morawskim i Olomouc Region, który obejmuje miasta Bruntal, Novy Jicin, Olomouc, Opava, Ostrava i Prerov.
Niski Jeseník również składa się z geomorfologiczne podcelků takich jak: Brantická wyżyny, wyżynyBruntal, Domašovská wyżyny, Odra wyżyny, Sunny wyżyny, Stěbořická wyżyny, Vítkovská i Tršická wyżyny.
Pozostaje aktywność wulkaniczna stała się jedną z najstarszych jednostek geologicznych w Europie Środkowej. Jednostka składa się głównie prvohorními, kulmskými sedimentovanými skały, na podstawie wcześniejszych osadach i wulkanitów, generowane przez intensywnej aktywności wulkanicznej na dnie morza dewonu. Górnictwa metali nieżelaznych i metali szlachetnych jest znany w Jesionikach.
Jego wysokość jest tylko między 400-600 metrów. Najwyższa jest w zachodniej części Jesioników, gdzie dociera do 800 metrów (Sunny). Jego wysokość spada w kierunku wschodnim do 350 metrów. Niski Jesenik następujące wschodniej części brutto Jeseník, który leży między północną i południową niżu Górnego Śląska Województwo nizinny. Przechodzi na Bramy Morawskiej Ostrawie i we wschodniej części miednicy.
Terytorium Jeseníky został zalany płytkim morzem w młodszym paleozoiku. W tym czasie, rzeki umyć żwiru, piasku i mułu od dziś Hrubý Jeseník że warstwa dewonu dna morskiego i rozliczane było kilka kilometrów.
Central Europe został trafiony przez ogromny vrásněním waryscyjskiego w późnym paleozoiku. Wielkie masy skały zostały łączenia i lądowe siły kształtowania. Procesy te przyczyniły się do powstać wtórny podzielność rockowej kliváž. Proces ten sprawia, że obecny łupków gliny štípatelnost. Miały miejsce w wielu oddzielnych jednostek, a wszystko dzięki vrásněním Niski Jesenik była pobierana na wyżyny górskie. Jednak warunki atmosferyczne i erozję w okresie porównaniu wzgórza górskie druhohorním w peneplena.
Pod koniec mezozoiku i na początku trzeciorzędu alpejskie Karpat waryscyjskiego Orogeneza rozpadł się stary górskich na lód, który ma sił lądowych zabierani lub umorzone. Brutto i Low Jeseník został zniesiony, ale na Górnym Śląsku i Morawski spadł.
Hornomoravský przechodzi Bramy Morawskiej po raz kolejny zalane wyższe morza, które również pochłonął znaczną część starego góry waryscyjskiego. aktywność wulkaniczna zaczęły się pojawiać się pod koniec trzeciorzędu. przerw Kerných po powierzchni wystawały gorącej magmy, które spowodowało zarówno stos bazalt i stratovulkánům. aktywność wulkaniczna prawdopodobnie aktywnie przystąpił do czwartorzędu i obszarów, które były aktywne, ich nazwy i Uhlířský wzgórze wulkanu.


Atrakcje turystyczne


Baseny, stawy i tamy


Bílovec
Smetana na ulicy znajdą Państwo kryty basen 746. Pula ta służy jako centrum spa o nazwie Blue Lagoon. Wtedy nie ma pływania niemowląt i małych dzieci. Możesz korzystać z kąpieli i masażu oraz basen dla dzieci z małych prądów. Możesz również zobaczyć zapory, Bílovec obszar wody więcej niż pięć hektarów znajdują się w pobliżu terenów rekreacyjnych Dolina młodych. Ma z mulistym dnem stopniowe nachylenie i brzegu trawiastej. Restauracja znajduje się około 500 metrów, ale również w zbiorniku znajdziesz jeden. Nie było nawet pole do mini golfa, ale w tej chwili wyłączony z eksploatacji. Zbiornik został zbudowany w 1969 roku. Przemyto dwa razy, zanim bez powodzenia. Istnieją także badania, które zostały zbudowane basen, gdzie łodzie, zjeżdżalnie, basen i jeszcze mniej zostało uznane, a także boisko do siatkówki i mini golfa, aby uruchomić tę stronę stało się atrakcyjnym terenem rekreacyjnym.
Renesansowy zamek Bílovec góruje nad miastem. Pochodzi z 1 w połowie 16 wieku. W tym czasie był wielokrotnie zmienione i rozszerzone. Zamek częściowo spalony podczas niszczącego ognia, który był w mieście w 1729 i Vaclav Sedlnický z Choltice umieścić go w barokowym odbudowy 1.736-ty roku W 1755 roku i końca 18 wieku dokonano dalszych zmian. Niestety, zamek jest obecnie otwarty dla publiczności. Mamy nadzieję, że jej wykorzystanie w przyszłości będzie służył jako miejsce odpoczynku i turystycznych.


Bohuňovice
znajduje się 10 km od Ołomuńca, gdzie park wodny zbudowany jest z wielu zastosowań. Centrum znajduje się basen, który ma 2 dysze do kąpieli w licznik, a także 3 bloków startowych. Ponadto znajdą Państwo basen dla dzieci o długości 100m., Jacuzzi dla 12 osób, płytki basen z atrakcjami. Jeśli jest ładna pogoda, można skorzystać z letnim tarasem z leżakami. Znajduje się również sauna, łaźnia parowa, centrum fitness, solarium i gabinet masażu.


Bruntál
W Bruntálu jest również basen publiczny, położony na ulicy Kavalcova 33 i znajduje się w centrum parku miejskiego. Pool są wymiary 33x15m i jego maksymalna głębokość 1,9 m. Dla dzieci brodzik ma wymiary 15x15. Wokół niego jest trawiasta plaża z placem zabaw i restauracja.

Od kwietnia 2010 r., w nowo otwartym centrum odnowy biologicznej Bruntál przez cały rok, położony na Dukelské Street nr 14 / 4 Do dyspozycji mamy 25 m długości basen, basen relaksacyjny, jacuzzi, sauna parowa, rwąca rzeka, zjeżdżalnia do wody 100m długi kryty. Dla zwiedzających dostępna jest mokry bar, nie brakuje restauracji, centrum fitness, salon kosmetyczny, gabinet masażu, solarium, sportowe przechowywania towarów.


Břidličná
Na wschodnim skraju miasta jest basen na ulicy Bruntal. Jego wielkość jest 25x11m o głębokości 1,2 - 2 metrów. Dla dzieci brodzik ma wymiary 6x3mm. Pula ta jest również stosowana do szkoły pływania.


Dalov – zalany kamieniołom
Pływanie w zalanych kamieniołomach. Plaża trawiasta, las. W zalanych kamieniołomach wydobywano łupki łupków do 1942, kiedy doszła do górników, silne źródło wody, pozostawiając tam cały pomp i innych urządzeń i narzędzi mechanicznych. W ciągu kilku godzin został całkowicie zalany kamieniołom. W 1965 roku doznał katastrofalnej suszy w okolicy, woda była pompowana z kamieniołomu w lokalnych obora (obecnie drobiu). Ziemi został wyczyszczony i kamieniołomu powoli ponownie zalane. Jego powierzchnia wynosi 0,25 ha (według oficjalnej stronie internetowej Czeskiego Związku Wędkarskiego).Niższe Žleb – Staw
Pływanie. Plaża trawiasta, las. W pobliżu kempingu 2km.
Niższe Žleb jest najdalej na północ biuro mieści się na lewym brzegu Republiki Łaby, które stworzyły 250 m głęboki kanion na kredy (mezozoik) piaskowca, najgłębszy w Europie.


Obszar jest częścią Łaby piaskowca chronione. Dolina jest w dolnej części pokryty lasem mieszanym, na które są one zaangażowane ponad 100 m wysokości pionowe ściany piaskowca.
Tutaj można znaleźć wiele rzadkich roślin i zwierząt chronionych. Fly tu orzeł bielik i rybołów. Łaby znajduje się ponad 20 gatunków ryb, w tym w 1998 r. z łososia, który został wprowadzony w tym roku w kilku dopływami Łaby.
W pobliżu dworca kolejowego jest promowych łączących mniejsze wąwozy z prawym brzegu Łaby.


Fulnek-Jerlochovice - pływanie
Możliwość kąpieli w campingu obszarze. Posiłków i zakwaterowania.Hlučín - basen i jezioro
Basen w dawnej żwirowni o powierzchni wody 140 ha o maksymalnej głębokości do 8 metrów. Żwir i trawiaste plaże. Rozległe tereny rekreacyjne, mini golf, siatkówka plażowa, tenis, tenis stołowy, windsurfing, plac zabaw dla dzieci z basenem, plac zabaw dla dzieci. Zakwaterowanie, restauracja, plaża natura.Hradec nad Moravicí - pływanie
TJ Resort
Basen znajduje się w centrum sportowym w centrum miasta Hradec nad Moravicí, 7 km od Opawy. Wody w basenach jest dostosowany od rzeki Morawicy. W basenie znajdują się: basen 50 x 24m, głębokość 1 - 2,7 m, basen dla dzieci 15 x 8 m, głębokość 0,5 m, boisko do siatkówki, plac zabaw dla dzieci, brodzik dla małych dzieci, zjeżdżalnia, korty


Hradec nad Moravicí - kryty basen
Hotel Belaria
10x5 kryty basen o głębokości 2 metrów. Basen jest podgrzewany do temperatury 29 ° C. Odkryty basen 20x8 m². Sauna, siłownia, bilard, tenis stołowy, wypożyczalnia rowerów.Krnov - kryty basen
Urban Spa
Basen kryty w Krnov leży w uzdrowisku w centrum miasta. Wielkość puli jest 25x12, 5m o głębokości od 0,9 do 1,7 m. Solarium, salon kosmetyczny. W czasie letnich wakacji basen jest zamknięty. Basen o wymiarach 50x35 metrów i plaże trawiaste. Zjeżdżalnię, plac zabaw dla dzieci z brodzikiem. Mini golf, boisko do siatkówki plażowej.
Krnov-jezioro Peter (Balaton)
Naturalna woda obszar 7,5 ha, na wschód od miasta. klub żeglarski Base, surfing.


Miasto Albrechtice - pływanie
Riverfront Street
Basen odkryty 33x18 i 10x5. Ogrzewany energią słoneczną złącza wody. Brzegiem basenu jest betonowa, jest trawiasta powierzchnia. Noc pływacka (tylko dla dorosłych). Plac zabaw, zjeżdżalnia, plac zabaw dla dzieci z brodzikiem. W formie bufetu, restauracja, sklep spożywczy.


Beroun Morawski - kąpiel
Basenie znajduje się w centrum sportowym w centrum miasta.
Nowy plan - pływanie
Baseny o wymiarach 15x15 i 5x5 metrów. Zjeżdżalnie, plac zabaw dla dzieci. W formie bufetu, restauracja i pensjonat w pobliżu. Basen znajduje się w pobliżu tamy Śląska Harta.

Odra - pływanie
Wymiary basenu 724 m2 i 325 m2. 90 m długa zjeżdżalnia. Plac zabaw dla dzieci, siatkówka, tenis stołowy, kręgle, zjeżdżalnia, jacuzzi, kantor, plac zabaw dla dzieci z brodzikiem i slajdów. Trawnik i plaża betonowa. Zakwaterowanie.
Więcej o kąpieliskach Odry:
Zbiornik wody Vítovka - kąpiel w zbiorniku zbudowany z wejścia do wody,
napoje w lokalnej gościnności. Zbiornik znajduje się w pobliżu basenu w miejscowości Vítovka, kierunek Vitkov ponad Heřmanice, 2 km od Odry
Kąpiel na własne ryzyko!
Kletno zbiornik wody - kąpiel w naturalnych organów, żywność, obóz, camping, parking
Pochodzących z Odrą: Plac Masaryka - Street Hranická. Brook, Nowe Miasto, Lark, skręcić w prawo w kierunku gór Kletno / 10 km /
Pochodzących z całej Odry Suchdol Odry, społeczności Kletno / 13 km /
Kąpiel na własne ryzyko!
grzewczych basen - Novy Jicin - basen z wodą, tel: 556 704 061
(Ok. 20 km od Odry)
Pływanie - Studénka - tel.: 556 403 114 (ok. 30 km od Odry)
Olšovec - zalany kamieniołom łupków, kąpiel na własne ryzyko!
Przyjazdu Odry: Mas. Square - Hranická Street, przepompownie, kierunek Bělotín, Limit. W Bělotín kolejowego. most i skręcić w prawo na N. Střítež Ludinou, Olšovec / 15 km /
Výkleky - zalany kamieniołom, kąpiel na własne ryzyko!
Basen w granicy Moraw - odnowiony ośrodek z kilkoma basenami, z możliwością wynajmu krzesła, parasole i napoje.
Telefon: 581 602 460
Przyjazdu Odry: Mas. Square - Hranická Street, w pompowni kierunku Bělotín, Limit Morawy / o 15-16 km /
Hadinka Leisure Centre - basen w zalesionych cicha okolica, żywność, lub. Zakwaterowanie w kabinach, namioty, parking
Telefon: 556 301 412
Pochodzących z Odrą: mas. prostopadle do kierunku wyjścia Optimit Semperflex Ltd. Vitkov. W Heřmánkách Klokočov około szpitalach opieki długoterminowej, a następnie o 4 km w dół do centrum rekreacyjne Hadinka. / O 21 km od Odry /
Basen Vitkov - większy basen i brodzik dla dzieci, snack
Telefon: 556 300 695
Pochodzących z Odrą: Masaryk nas. , aby wyjść z Optimit Semperflex Ltd. kierunku Vitkov, basen znajduje się powyżej kościoła. / Około 20 km od Odry /


Oder-Vítovka - zapora i basen
Zbiornik na wodę 3 ha wraz z dostosowanym wejścia do wody. Dwa baseny w pobliżu tamy. Środowisko naturalne, las, trawiasta plaża. Napoje.


Opava - kryty basen
W pobliżu centrum miasta. Basen pomiaru 25x13 metrów o głębokości 0,8 do 2,2 m. Basen dla dzieci 13x4 metrów. Sauna, jacuzzi z basenem, masaże, szkoła pływania. Podczas wakacji jest kryty basen jest zamknięty. Bufet, automat z napojami.


Opava-Silver Lake (Szadrak) - zalany kamieniołom
Godziny otwarcia: cały rok
LAKE "Silver Lake" położony jest na obrzeżach miasta Opava-Katerinky lewym brzegu rzeki Opawy. Wynikających z zalania kopalni gipsu. Wykorzystania do rekreacji, pływania i wędkowania. Plaże są strome trawy z wejścia do wody. W przyszłości, dalszy rozwój tego obszaru jako miejsca wypoczynku i rekreacji. Dostępności transportu publicznego. W basenie można znaleźć: trawa plaży, plac do piłki nożnej i asfaltowe boisko do siatkówki, toalety, przekąski w lokalnej restauracji, parking. Powierzchnia jeziora wynosi 6,6 ha, a powierzchnia jeziora około 600 x 190 m (najdłuższy i najszerszy punktów)


Opava, w ogrodach - basen
ulica Jaselská 35
Basen znajduje się w miejskich ogrodach w Opawie, wykorzystywane do celów rekreacyjnych, mieszkańcy Opawy i okolic. Został zbudowany w latach 1930 - 1931 z 3000 osób na powierzchni 24.000 metrów kwadratowych został zaprojektowany przez architekta Otto Reichnera Opava. Woda jest podgrzewana przez geotermalnych pomp ciepła ze źródła. Przed głównym wejściem jest strzeżony parking rowerowy. W basenie znajdują się: slajdów 71 metrów długości i 76 metrów, zjeżdżalnia, plac zabaw, piaszczysta i trawiasta plaża, dzieci brodzik przy basenie, w podziale puli dla pływaków i innych pływaków 100 x 25 m, głębokość od 0,5 do 2,1 m, basen dla dzieci "U Goblin wody "10 x 15 m, głębokość 0,4 m 2 x plac zabaw, boisko do siatkówki plażowej, boisko 3 x Petanque, skok w grze" Ludo ", minigolf, tarasy do opalania, napoje, parking, w pobliżu przystanku autobusowegoOstrava-Poruba - basen
Sochor Street ogólne
Wymiary basen kryty: 50x21 skocznia m, 12x6 basen dla dzieci.
Jednego obiektu pilot w 2004 r. został poddany gruntownej renowacji, która po jego ponownego wejścia na rynek usług i zaczął pierwszym nowoczesnym ruchem elektronicznej obsługi klientów, który używa systemu rozliczeń elektronicznych kart chip. Robót realizowanych w 2008 r. całkowita zmiana w strukturach szatni piętrze, w tym ogrzewanie podłogowe, wymiana ławek z szafy szafki i wdrażania nowych płytek na korytarzach w saunie. Dzięki renowacji powierzchni kabiny parowe, goście mieli okazję ponownie po latach, korzystając z popularnych bezpłatny. Toalety w holu zostało poddane jedynie zwraca żadnych płytek, ale również dodanie WC dla osób niepełnosprawnych.
Główną zaletą jest złożoność całego obszaru rekreacyjnych oferowanych usług i ich wzajemnych relacji. Poza padesátimetrového basen jest również basen dla dzieci, w których istnieje pływania dla małych dzieci. Złożonych w odkrytym basenem pomiaru 25x12 i brodzik z podgrzewaną wodą dla najmłodszych, mnóstwo traw i popularne miejsce do opalania oraz dwa boiska do siatkówki na plaży.
Jest również nowoczesne solarium, dwa oddzielne sauny komfortowe, masaże klasyczne i Flask, kąpiele węglanowe, przestronne centrum fitness z najwyższej jakości wyposażenie.
Baseny są również możliwe na dobrym poziomie z Przekąska, jest standard restauracji fast food.

Pochev - tama
20 ha powierzchni wodnej na rzece za granicą. Błotniste i kamieniste dno z trawiastą plażą. Bez opcji bufet.


Rýmařov – aquacentrum
W pobliżu hotelu, słońce wodny, który jest przeznaczony dla ogółu społeczeństwa i miłośników parków wodnych. Znajdziesz tu basen, jacuzzi, sauna, basen, brodzik, sauna fińska, gorąca para, kąpieli, kąpiel, pokój relaksacyjny i bar. Dla nudystów i fani naturyzmu, oferuje aqua w wybranych razy bez kąpielówki.
Rýmařov-Edrovice - Staw
Wody o wymiarach około 40x70 metrów o głębokości do 4 metrów. Plac zabaw dla dzieci, zjeżdżalnie.
Slatina - pływanie
Kąpiel w konkretnym pożaru zbiornika w centrum miejscowości. obszar Trawnik.
Śląska Harta - tama
800 ha lustra wody z naturalnych kąpieli i sportów wodnych. Na ogrom przedsięwzięcia wody jest lepsze wykorzystanie dostępnych banków w wioskach wokół Moravicí Leskovec, nowe programy, Razová, Roudna. Catering oraz różne opcje zakwaterowania.
Studenka - pływanie
Basen w kształcie litery "L" o powierzchni 875 metrów kwadratowych i głębokości 1,8 m. Slajdów, brodząc 40cm, plac zabaw dla dzieci, siatkówka plażowa, piłka nożna, piłka ulicy, tenis stołowy, kręgle.
Suchdol Oder-Kletno - tama
Plaża trawiasta i lasów nad małym jeziorem o powierzchni 1,6 ha. Napoje.
Suchej Lazce, Sedlinka (Přerovec) - tama
Zbiornik wodny o powierzchni 8,6 hektarów. Plaża trawiasta, kamieniste dno, błotniste. W pobliżu restauracji.
Wolna Heřmanice - zalany kamieniołom
Kąpiel w turkusowej wody z zalanych kopalni łupków z głębokości do 36 metrów. brzegi Stony.
Šternberk - pływanie
Zjeżdżalnia, brodzik dla dzieci, zjeżdżalnie, basen wieczorem, dostęp do placu zabaw ze sztuczną nawierzchnią.
Úvalno - pływanie
Wymiary basenu 25x16 metrów. Kącik dla dzieci z basenem.


Szlak Břidlicová:

Całej trasy wynosi 33 km długości, ale chory przekazany jako zwarcie na piechotę lub na rowerze. Ryzyko urazu i dlatego należy bardzo uważać w niektórych częściach. W czasie podróży, wizyta 12 tematyczne tablice informacyjne, gdzie można dowiedzieć się ciekawych rzeczy o wydobycie łupków. Także można je znaleźć na zdjęcia, mapy, opisy i przykłady skamieniałości zwierząt i roślin. Trzy tematyczne tablice skupiają się na społeczności, w której można chodzić. Szlak przebiega przez obszary Budišov Old Oldřůvek, w których istnieje wojskowej terytorium Libava. Nadal Čermná społeczności na Śląsku i Trutnov.
Indywidualnych tablicy informacyjnej: 1 Woodboys, 2 Martwa natura las, 3 Starooldřůvecký młyn, 4 Rock w sprawie, 5 Úlodí Oldřůvky, 6 Čermenský Mill, 7 Powyżej Čermenským Mill, 8 Żółte kwiaty i dziewiątego ostatnio Czarny pit.
Czerwona Góra:
Jest to najbardziej zapomniane wulkan Republiki Czeskiej, która ma większość atrakcji turystycznych. Jednym z nich jest Golden Lipa, który znajduje się po zachodniej stronie. Na forum można znaleźć ciekawe informacje bitwy, która odbyła się tutaj. Około 1,5 km na zachód od kamieniołomach znajdują się w przypadku gdy wysokość ścian złamania wynieść do 18 metrów. Możesz również odwiedzić ruin.


Zamków, pałaców i ruin:

Rodzaje zamków, pałaców i ruin, które można odwiedzić lub po prostu obejrzeć z zewnątrz
Bílovec Zamek góruje nad miastem.
Bruntál, które jest w pobliżu pięknego parku z rzeźbami. Możesz znaleźć kolekcję obrazów.
Chateau Oak jest teraz używany jako domu dziecka
Fulnek Castle, gdzie można zobaczyć z zewnątrz zamku
Zamek Hradec nad Moravicí jest dostępne z przewodnikiem, w którym można zwiedzić park z widokiem na Bezrucovo.
Chateau Klimkovice teraz jako lokalnych, sali weselnej i muzeum.
Chateau Kyjovice służy jako dom starców z rzadką kolekcją dendrologiczne.
Blokada Litultovice z niewielkiego parku
Zamek Melč dostępne jest częścią parku zamkowym
Nowy Zamek odbędzie się w parku jest zbiór dendrologiczny.
Chateau Ostrava - Poruba jest często używany na imprezy kulturalne
Zamek znajduje się teraz Potštát władze lokalne
Ruiny Puchart jest otwarty przez cały rok
Raduň znajduje się obszerna biblioteka oraz park staw
Zamek Sovinec jest powszechnie odwiedził biuro turystyczne
Studenka zamek służy jako sala ceremonialna, biblioteki i muzeum, a także Wagon
Ruiny Šelenburk są ogólnie dostępne przez cały rok i znajduje się w pobliżu kościoła i wieży pot
Bouzov jednym z najczęściej odwiedzanych zamków CR
Chateau Losiny
Pałac Plumlov
Zamek Tovačov
Ruiny Vikštejn często odwiedzanych miejsc turystycznych
Ruiny Cvilín
Miejsc pielgrzymkowych:
Anělská Mountain - Pilgrim Kaplica Św
Cvilín - Pilgrim Kościoła. Krzyża i Matki Bożej Bolesnej
Niższe Životice - Kaplica Boskiego Zbawiciela
Hrabiny - Sanktuarium NMP
Hradec nad Moravicí - Kalwaria Śląska
Klokočůvek - Rock Marii Panny - Mariastein
Maria Talhof - kamienne groty Matki
Stare wody - Pilgrim Kościoła. Ann i św. James
Wzgórze Świętego - Bazylika Nawiedzenia NMP
Uhlířský wzniesieniu w pobliżu Bruntal - Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny


Wieże i punkty widokowe:

Rumianek, perspektywa Sweden Rock - ogólnodostępne

Hrabyně widok można zobaczyć około Hrabyně, Opava na nizinach i w Polska

Hradec nad Moravicí - widok Bezručova: Widać doliny rzeki Morawicy Park i części miasta, swobodny dostęp do

Hradec nad Moravicí Jakubčovice - wieża Chance: Drewniany budynek, otwarte od 2005 roku, położony jest na wysokości około 13 metrów w celu niżu Opava i okoliczne wzgórza. Możesz także zobaczyć Water Tower White Castle w Hradec nad Moravici

Klimkovice-Hýlov - położony jest w malowniczej lokalizacji o dobrą pogodę i widoki na Beskidy hory, jak również Bramy Morawskiej i zalewowych Odry, Ostrava, kopalnie węgla i wieże Karviná, swobodny dostęp do

Krnov-Cvilín - Lichtenstein 29 m wysoka wieża można uzyskać piękny widok na Góry Gross, Zlaté Hory wyżyny, niziny miasta Krnov Opava i Polska.

Krnov-Ježník - wieża Ježník są ogólnie dostępne widok na Krnov Cvilín, miasto Albrechtice, części Polska, Góry, a gdy jest ładna pogoda i Beskidy.

Kružberk - swobodnie oglądanie przestrzeni jako bariera można zobaczyć formacje skalne i doliny poniżej tamy

Ostrava-Petřkovice - widok Landek związku z Ferry. W pobliżu znajduje się muzeum górnictwa lub dawnych prehistorycznych łowców mamutów.

Śląska Harta - punktu widzenia, jako matki, gdzie można zobaczyć brutto Jeseník
Święta Góra - wieża widokowa o wysokości 27 metrów (128 stopni) znajduje się w zoo. Wejście znajduje się na bilet i widać spojrzenie w Zoo.

Úvalno - Hans Kulich wieży roztacza się widok Úvalno, Cvilín

Śląska Harta:

znajduje się w centralnej części JV Jeseníky Bruntál. Stosowane głównie dla rybaków, ale mogą one być stosowane tu i sportów wodnych takich jak żeglarstwo i windsurfing.

Formacje skalne:

skały Kružberské są najbardziej popularne miejsce dla wspinaczy, gdzie wysokość ściany osiąga nawet 50 metrów

Małych Rabštýn, Jívová - składające się z kilku dróg o nazwie długo, Kovadlinka, kominek, Hansel, człowieka, Marian i inni

skalne miasto Potštátské, Boňkov-Potštát formacji skalnych jest bardzo trudne do

klify Rešov osiągnąć wysokość 40 metrów

kanał Weisshuhnův:

Znajdujemy w Žimrovice wsi. Jest to unikalny elektrowni wodnej, która jest 3,5 km długości i składa się z 2 i 3 tunele Aquadukt wody. Kanał pozostaje w pełni funkcjonalny. Wodociągi obiektu fabryki papieru Žimrovických. Jest ona dostępna pieszo lub na rowerze.

Zoo Świętego wzgórze:

Są hodowane ponad 250 gatunków zwierząt, takich jak koty, ryby, gady, zwierzęta kopytne, trzymane są w wolierach i obudowy naturalne. Nie jest dostępny i bezpłatny dostęp do nietoperzy w locie. Goście mogą także korzystać z pociągu, którym tranzytem malownicze trasy.
Dla dzieci jest zbudowany plac zabaw dla dzieci z huśtawkami i ramki wspinaczki. Istnieje również wybieg kóz.
Zoo oferuje interaktywne i programy rozrywkowe dla nauczania w zoo obszarze. Wycieczki z przewodnikiem zapewnia osobisty kontakt z wybranych zwierząt.