Domki letniskowe Wakacje w Czechach i Slowacji

Domki letniskowe - Witamy w Republice Czeskiej - regiony

- Menu
Szukam domku w terminu od
do
search
Szukaj w tekście Wyszukiwanie
Strona głównaWitamy w Republice Czeskiej - regiony
chaty a chalupy-cz chaty a chalupy-sk chaty a chalupy-de chaty a chalupy-en chaty a chalupy-ru
pocet - popis

Witamy w Republice Czeskiej - regiony


Jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc w naszym terytorium jest Góry Szumawa. Są one położone w południowo-zachodniej granicy Czech, Austrii i Niemiec. Przez grzbiet góry Szumawa przemierza główny podziału wód pomiędzy Morzem Czarnym i Morzem Północnym. Najwyższy szczyt Szumawa Velky Javor (1456 m) na stronie Bawarii oraz Blachy (1378 m) po stronie czeskiej. Szumawa oferuje wiele możliwości zarówno dla letniego wypoczynku i rekreacji zimowej. Do najważniejszych należą ośrodki sedlo Špičácké, Zadov i Churanov, Antygl, Srni, Modrava lub wody stawu Lipno.

Karkonosze to najwyższe i najbardziej znanych gór w Czechach. Znajdują się one między Polska i Republika Czeska. Najwyższym szczytem jest Śnieżka (1602 m). Obszar Karkonoszy jest Park Narodowy ze względu na ich szczególne bogactwo przyrody. W Karkonoszach jest typowy surowy klimat. Ze względu na ich urodę i dobre warunki śniegowe stał Karkonosze jednym z najbardziej uczęszczanych miejsc wypoczynku w Czechach. Latem przede wszystkim z powodu turystyki rowerowej i pieszej. Turyści mogą skorzystać z dobrze rozbudowanego systemu cyklu zaznaczone-sposoby i chalets.They sobie zimą idealne warunki dla narciarzy wielu górskich. Istnieje wiele ośrodków narciarskich z wyciągami i bardzo stoki narciarskie, ale również dziesiątki kilometrów transgranicznych sposobów kraju.

Jesioniki rozłożone w górach na północy Moraw i końcówki granicy Polski. Dzielą się na kilka miejsc. Najpopularniejsza i największa Hrubý Jeseník z najwyższej góry Moraw - Pradziad (1492 m). Jest to narodowy rezerwat przyrody wraz z kolejnych sześciu hoteli w bezpośrednim sąsiedztwie. Petrovy kamienie, Velká kotlina, Malá kotlina, Bucina pod Frantiskovou myslivnou, Divoky Dul i Bílá Opava. Wartości krajobrazu dał impuls do stworzenia klimatu miejscowości (Karlova Studanka, Jesenik, Velke Losiny, Lipová - lázně) oraz ośrodki branży turystycznej (Praděd, Mala Moravka, Červenohorské sedlo, Ramzovské sedlo). Jeseniki oferują idealne warunki dla letniej i zimowej rekreacji. Cały rejon ma człowiek dobrze oznakowane drogi turystycznej i liczby ośrodków rekreacji i sportu.

Beskidy - Najwyższy szczyt Łysej Góry (1323 m). Oferują one wiele sposobów na lato i wędrowne. Do najbardziej znanych miejsc należą: Javorový - z wyciągu krzesełkowego, Skalka Biały Krzyż, Grúň, Bumbálka, Velké Karlovice, Solan, Pustevny, Frenštát pod Radhoštěm.

Góry Orlicke należą do mniejszych gór Republiki Czeskiej. Duża część górskiego kraju form 50 km grzbiet. Wysokość powyżej 1000 m, a różnica trywialne na cały powiat stanowią dobre warunki do uprawiania narciarstwa. Główne ośrodki oferują warunki charakter zarówno narciarstwo alpejskie i klasyczne, i pieszych wędrówek. Ważne ośrodki: Deštné, Ricky Cenkovice.In Gór Orlickich odbywać International Pucharze Świata - Bobsleje i innych dyscyplinach narciarskich

Góry Izerskie są najmniejsze górach Czechy znikną w Karkonoszach. Najwyższym szczytem w czeskiej części jest Smrk (1124 m). Różnie ukształtowaniem terenu stosunkowo niskich wysokościach oferuje korzystne warunki przede wszystkim do prowadzenia narciarzy i dla turystyki letniej i stoki cycling.Mostly łatwe i dobrze traktowani tras zjazdowych pozwalają sportowych możliwości nawet mniej wydajne zwiedzających. Z drugiej strony istnieje wiele sportowych możliwości nawet dla użytkowników bardziej doświadczonych i zaawansowanych. Oprócz klasycznych sportów zimowych jest szansa, aby najlepsi sanie lub bobslejach.
Góry Kruszne to ok. 130 km długości. Są to naturalne granicy Czech i Niemiec. Intensywna aktywność wulkaniczną w przeszłości spowodował bogaty częstotliwości rud, źródła lecznicze, które spowodowały powstanie wielu ośrodków zdrowia. Dla miłośników sportów zimowych wprowadzają Rudawy fantastyczne warunki. Dobrze znane ośrodki sportów zimowych, są na przykład Bozi Dar, Jáchymov, Kovářská, Kraslice, Pernink, Abertamy, Cínovec, Telnice i wiele innych. Nawet w górach Kruszne latem oferuje wiele możliwości rekreacji, turystyki pieszej i rowerowej.

Czechy - Morawski Highlands położone są na terenie siedmiu powiatów i rozciągają się od stawów w południowo-Czechy na skraju dzielnicy Hanacko. Region ten jest jednym z najbardziej ekologicznych okręgów. Są tam bardzo niewielkie wzgórza z gajami charakterystyczne dla tego obszaru. Jest to miejsce dla wypoczynku i rekreacji. W zimie przede wszystkim jazdy na nartach, w lecie jazda na rowerze i wędrówki piesze i sporty wodne na rzece Sázavy.